Алюфом — ізоляція, на яку заслуговує твій будинок

2569

     

Головне правило при будівництві даху — він повинен бути влаштований таким чином, щоб у його складові елементи не проникала волога ні у вигляді атмосферних опадів (зверху), ні у вигляді водяної пари (знизу). Якщо волога все ж таки проникає, а поточна ізоляція не справляється з нею, то саме в таких випадках необхідна гідроізоляція алюфомом.

Саме тому для ефективної паро- та гідроізоляції, а також підвищення рівня енергозбереження та шумопоглинання професіонали все частіше застосовують фольгований алюфом (пінофол) — спеціальну поліровану фольгу з одного (тип А) або двох шарів (тип В) чистого алюмінію товщиною 12-30 мкм і хімічно зшитого прошарку пінополіетилену. Клейкий (тип С) фольгований алюфом можна використовувати як самостійну теплову ізоляцію, так і поєднувати з будь-яким іншим ізоляційним матеріалом, суттєво доповнюючи та посилюючи її властивості. Дифузійні властивості забезпечуються шляхом створення мікроперфорації. Такий ізоляційний матеріал володіє відмінними теплоізоляційними і відбиваючими властивостями, адже пінополіетилен має низьку теплопровідність, а фольга — чималі відбиваючі властивості, тим самим доповнюючи один одного. Тож, даний матеріал значно збільшує теплозахист конструкції. Алюфом ефективний при утепленні стін зсередини і ззовні. Слугуючи тепло-, гідро-, паро-, а також шумоізоляцією і захистом від радону, він зберігає ізоляційні властивості у вологому середовищі, є волого- і водозахисним, тому це надійна гідро- та пароізоляція. Має широкий діапазон граничних умов навколишнього середовища з температурним режимом від -40 до +100 °С.

Алюфом — це екологічно чистий та безпечний продукт, що не виділяє газові з'єднання, не містить волокна, канцерогени і алергени, не піддається розкладанню, нечутливий до комах і шкідників. Гарантія використання на багато років вперед. Довговічний: алюмінієве покриття уповільнює процеси окислення і корозії.

     

     Ключові технічні характеристики

Алюфом як будівельний ізоляційний матеріал схвалений до застосування Держбудом, Міністерством охорони здоров'я і Державним департаментом пожежної безпеки України, зареєстрований в УкрЦСМ і відповідає ТУ У 25.2-25860560-001-2002 «Алюфом теплоізоляційний».

Алюфом має групу горючості Г1 (слабко горючий матеріал, що не поширює полум'я і не підтримує горіння), групу займистості В1 (не запалюється, витримує наведений тепловий потік більш 500ºС), виділення токсичних речовин у вогні — Т2.

Відбивна ізоляція виконує одночасно роль паро- та гідрозахисту, усуваючи необхідність використання вузькопрофільних матеріалів (паро- та гідробар’єру, відповідно). Причому слід наголосити на необхідності облаштування в процесі монтажу алюфому повітряного прошарку в 1-2 см  для досягнення оптимального відбиваючого ефекту.

 

Таблиця — Основні технічні характеристики алюфому

№ п/п Технічна характеристика Тип алюфому
Тип А Тип В Тип С
1 Коефіцієнт теплового відбивання (середнє значення)   0,9  
2 Коефіцієнт оптичного відбивання (середнє значення)   0,97  
3 Показник теплопровідності (при нормальних умовах), Вт/м*С 0,031 0,032 0,033
4 Питома щільність (при стандартній товщини) кг/м2 0,15-0,22 0,17-0,24  
5 Коефіцієнт водопоглинання (у відсотках) 0,7 0,65 0,6
6 Показник пружності (динамічний) МПа 0,26 0,39  
7 Показник теплопоглинання (за добу) 0,51 0,45  
8 Питома теплоємність м2*С/Вт 1,95

    Переваги та недоліки алюфому

Алюфом характеризується широким рядом наступних переваг:

  1. Найвищий показник відбивання теплаККД у середньому складає 97%, що практично виключає вірогідність втрат тепла. Тому подібна теплоізоляція є найкращим варіантом для обробки бань;
  2. Інша важлива перевага даного утеплювача — абсолютна вологостійкість: алюмінієвий шар не «боїться» навіть прямого попадання води, що забезпечує матеріалу тривалий період експлуатації;
  3. Завдяки своїм властивостям алюфом може також виступати в ролі звуко- і гідроізоляції. Укладання двох шарів дозволить повністю вирішити проблему з обробкою перекриттів;
  4. Висока температурна стійкість: діапазон робочих температур становить -40...+100 °С, завдяки чому його можна використовувати в усіх регіонах, навіть у найбільш холодних;
  5. Економія простору: товщина утеплювача не перевищує 5 мм, що значною мірою скорочує витрати корисної площі при створенні теплоізоляційного шару;
  6. Простота монтажу: алюфом дуже легкий, що  суттєво полегшує роботу з ним, тому відпадає необхідність у створенні будь-яких каркасів міцності — листи можна відразу кріпити на поверхню.

З приводу недоліків — єдиним мінусом може бути відносно висока (у порівнянні з традиційними ізоляційними матеріалами) ціна. При цьому слід враховувати, що він забезпечує також звуко- і вологозахист, тому відпадає необхідність у прокладанні відповідних бар’єрів. Втім, у нашій компанії можна придбати алюфом за більш розумною ціною. Для цього потрібно лише зробити замовлення онлайн. Якщо ж ти поціновувач тактильних відчуттів і любиш усе перевіряти до дрібниць - ми чекатимемо на тебе у нашій виставковій залі, що у м. Полтава, на вул. Ковпака 57а.

 

    Сфера та особливості застосування

Застосування алюфому дає шанс скоротити розміри будівельних конструкцій підлог, стін, даху, не втрачаючи при цьому експлуатаційних характеристик. Крім того, ціна на фольгований пінофол в нашому магазині та виставковій залі нижча за ті, що ти міг бачити. І це робить алюфом одним із найкращих ізолюючих матеріалів. Алюфом здатний відбивати до 97% сонячного випромінювання, що недоступно жодному сучасному потужному теплоізолятору. У літні дні теплові промені будуть відбиватися назовні будівлі, а в взимку дорогоцінне тепло стане «поглинатися» приміщенням. Алюфом не має в своєму складі шкідливих компонентів і різних канцерогенів, тому робота з цим матеріалом абсолютно безпечна.

Алюфом абсолютно безпечний. З точки зору пожежної безпеки пінофол відноситься до важкозаймистих речовин, які не підтримують горіння. Власне у будівництві використовується для утеплення покрівлі, стін і стель, підвальних, мансардних і горищних приміщень, дверей і склопакетів. Клейким фольгованим алюфомом також можна ізолювати трубопроводи в системах опалення та водопостачання, простір за радіаторами опалення. Також застосовують для ізоляції технологічного обладнання в газо-, нафтовидобувній, харчовій галузях промисловості, для шумоізоляції і утеплення систем каналізації, кондиціонування і вентиляції, і навіть шумоізоляції та утеплення салону автомобілів. Алюфом застосовують і в оборонній промисловості — для теплоізоляції військового транспорту, упаковки приладів для навігації і боєприпасів. Цим матеріалом можна утеплювати і ізолювати будь-які приміщення: ангари і склади, дитячі та медичні установи, холодильні камери, магазини, лазні і т.д.

Сфера використання алюфому не лише є дуже широкою але і має свою специфіку. Так, залежно від вимог і мети ізоляційних робіт існують кілька основних способів використання алюфому при утепленні:

  • Алюфом з одностороннім покриттям (тип А) використовується як пароізоляція і додаткова теплоізоляція при утепленні дахів, забезпечуючи приріст теплового опору R=0.7-0.8 m² ºС/Вт; у системі з повітряним зазором при утепленні підлоги дає додатковий опір R=1.1-1.5 m² ºС/Вт.
  • Алюфом з двостороннім покриттям (тип В) виконує ті ж функції і забезпечує приріст теплового опору R=1.2-1.4 m² ºС/Вт; два шари алюфома з двосторонньому покриттям (тип Б) виконує функції парозахисту, гідроізоляції та теплоізоляції і забезпечує приріст теплового опору R=2.7 -3.0 m² ºС/Вт.
  • Алюфом на самоклейкій основі (тип С) незамінний при утепленні і захисті повітропроводів.

    Для теплоізоляції холодного підвалу або цоколя алюфом встановлюють безперервно, по всій поверхні, поверх лаг фольгованої стороною вгору. Перед фольгою слід створити повітряний прошарок 20 мм завтовшки.

    Для утеплення підлоги, зазвичай, використовується односторонній алюфом в поєднанні зі звичайною масивною ізоляцією.

       Таким чином, алюфом — це комплексна тепло-, паро- і звукоізоляція з високим коефіцієнтом відбивання випромінюваної теплової енергії, що при невеликій товщині та легкості монтажу має унікальні характеристики: запобігає втратам тепла, забезпечує чи не 100%-ву пароізоляцію, володіє відмінною шумоізоляцією і відбиваючими властивостями, має низьку теплопровідність, екологічно нешкідливий, довговічний (може служити 25 років), забезпечує хороший захист від вологи, витримує температуру від -40 до +100 °С, тонкий, легкий і гнучкий.


Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.