Гідробар'єр – покрівлі теж потрібен захист

785

Гідробар'єр – покрівлі теж потрібен захист

 

      Правильно укладена покрівля має захищати будинок від зовнішньої вологи і вітру. Але найменша помилка, і екстремальні погодні умови (шквалистий вітер з дощем, злива і т.п.) можуть призвести до того, що волога потраплятиме під покрівельне покриття, руйнуючи теплоізоляцію і конструкцію даху. Так, гідроізоляція дозволяє додатково захистити дах від дощу під час екстремальної погоди: у сильні зливи штормовий бічний вітер може загнати деяку частину води під покрівельні листи (незважаючи на бічні і вертикальні перехльости листів)Саме тому для захисту утеплювача і покрівельних конструкцій від вологи потрібно робити гідроізоляцію, яка влаштовується за допомогою спеціальних плівок і мембран.

      Гідробар'єр — підпокрівельна плівка, що захищає конструкцію покрівлі ззовні від проникнення пилу, води, атмосферних опадів і дозволяє волозі, яка утворилася всередині приміщення, вийти назовні. Таким чином, він перешкоджає утворенню конденсату і скупченню вологи всередині шару теплоізоляції. Гідробар'єр укладається по кроквяним конструкціям або іншим будівельним елементам покрівлі над шаром теплоізоляції з дотриманням зазору 2-4 см і використовується як для утеплених покрівель, так і для неутеплених. Кріпиться гідробар'єр за допомогою будівельних скоб так, щоб плівка провисала між кроквами на 1-2 см. При цьому біля конька повинен бути забезпечений зазор не менше 5 см для вентиляції, тобто не можна проводити нахльост гідробар’єру через коньок.

      В якості гідробар'єру часто використовують поліпропіленову гідроізоляційну плівку, парогідроізоляційну і супердифузійну мембрани та євробар'єр. Поліпропіленова плівка з мікроперфорацією, яку пропонує придбати ТОВ БФ «АСТРА» — один із найдешевших і найпростіших варіантів гідроізоляції. Мікроперфорація сприяє виходу водяної пари з горищного приміщення, що запобігає можливості скупчення вологи в теплоізоляції і покрівельній конструкції.

      Поліпропіленова плівка може бути додатково посилена (армована) поліетиленовою сіткою. У такому випадку армовану плівку застосовують для захисту підпокрівельних конструкцій, теплоізоляції і горищного приміщення від вологи і незначних поривів вітру. Пару пропускає слабо, тому необхідно створити повітряний зазор між тепловою ізоляцією і плівкою. Плівка укладається паралельно лінії карнизу з перекриттям плівок при куті нахилу більше, ніж 30° — 10 см, при 20-30° — 15 см, із провисанням в 1-2 см. Плівка кріпиться на крокви за допомогою контррейок. Уздовж карниза використовується краплинна пластинка для захисту плівки від УФ-випромінювання.

      Парогідроізоляційна мембрана — двошаровий, паро-гідроізоляційний, антиконденсатний матеріал зі спеціальним вологопоглинаючим шаром, який перешкоджає стіканню конденсату на утеплювач і будівельні конструкції, а також запобігає утворенню корозії на внутрішній стороні металевого покриття. Висока паропроникність дозволяє конструкції фасадів, мансард тощо виводити вологу в зовнішнє середовище, не дозволяючи їй накопичуватися і конденсуватися в утеплювачі. Є практично непроникною для повітря і води, а також стійкою до УФ-випромінювання, завдяки введенню світлостабілізатора. Застосовується для пароізоляції утеплених мансард, плоских та інших дахів, у т. ч. по профнастилу, стін із внутрішнім і зовнішнім розташуванням теплоізолюючих матеріалів, для захисту огороджувальних конструкцій від насичення парами води та пароізоляції утеплених горищних, цокольних і міжповерхових перекриттів.

      Супердифузійна мембрана — будівельна мембрана, що має високу ступінь паро- та гідропроникнення і тому може монтуватися без зазору. Надійно захищає теплоізоляцію від можливого проникнення атмосферної вологи і механічного руйнування (вивітрювання) і підвищеної повітропроникності, зберігаючи теплоізоляційні властивості матеріалу. Купуючи супердифузійну мембрану у ТОВ БФ «АСТРА», Ви підвищуєте теплову ефективність покрівлі більше, ніж на 7%. Якщо звичайна перфоплівка пропускає приблизно 300 мл повітря на 1 м2, то у мембрани цей показник коливається у межах 500-800 мл.

      У конструкціях покрівлі і фасадів супердифузійна мембрана укладається безпосередньо на шар утеплення і закріплюється на площині крокв або інших будівельних елементах покрівлі. Для цього використовуються скоби з механічною установкою або нержавіючі цвяхи з плоским капелюшком. Відстань між несучими лагами не повинна перевищувати 1,2 м. По коньку можна проводити нахльост супердифузійної мембрани через коньок. При цьому плівку можна використовувати для всіх вентильованих похилих покрівельних конструкцій (у комплексі з металочерепицею, керамічною черепицею, єврошифером та іншими покрівельними матеріалами).

      Технічні характеристики позицій, які можна придбати у нашій ASTRA company подано у табличній формі.

Параметр  Поліпропіленова  плівка

Супердифузійна мембрана

Тип використання Зовнішні роботи
Призначення Покрівля Покрівля, фасадне покриття
Довжина, м 50
Ширина, м 1,5
Розривне навантаження по довжині, Н/5 см 330 130-260
Розривне навантаження по ширині, Н/5 см 180 90-180
УФ-стабільність, міс. 3 2-4
Пропускна здатність, мл/м2 300 1300-1700
Щільність, г/м2 75 90/115/135/155

      Останнім часом набуває поширення євробар'єр – супердифузійна покрівельна мембрана, що складається з трьох шарів: двох зовнішніх зі спанбонду і внутрішнього функціонального шару. Вони забезпечують міцність, УФ-стабільність, виконують гідро- та пароізоляційну функції. Застосовують на всіх видах простих і складних утеплених і не утеплених скатних покрівлях. Євробар'єр може використовуватися в облаштуванні практично всіх видів кровлі. До функцій євробар'єру відносяться захист утеплювача від вологи, відведення пари з конструкції та вітрозахист утеплювача. Укладається на утеплювач (без вентиляційного зазору) внахльост лицьовою стороною до покрівельного матеріалу. Рекомендується з'єднувати полотнища мембрани самоклейкими монтажними стрічками. Рівень водонепроникності — W1, показник повітропроникності (м32*год*50Па) становить менше 0,02. Стійкість до впливу ультрафіолету становить 4 місяці.

      Придбати гідробар'єр за доступною ціною, без зайвих труднощів і витрат можна у виставкових залах ТОВ БФ «АСТРА», що знаходяться за адресами м. Полтава, вул. Ковпака, 57а та м. Лубни, просп. Володимирський, 220, або зателефонувавши нашим менеджерам за гарячими лініями.

      Монтаж гідробар'єру виконується поверх наявної обрешітки і не займає багато часу. А його кріплення виконують за допомогою оцинкованих цвяхів або будівельного степлеру. При цьому основними нюансами монтажу гідробар'єру є наступні моменти:

  • потрібно правильно визначити верхню і нижню сторони, аби гідробар'єр міг випускати пар і затримувати вологу відповідно до передбаченого виробником «механізму» дії;
  • гідробар'єр монтується внахльост рядами із захопленням сусіднього ряду на відстані близько 10 см (стики скріплюються клейкою монтажною плівкою або герметиком);
  • на покладений гідробар'єр обов'язково накладається дерев'яна обрешітка.

      Таким чином, гідробар'єр від ASTRA company — це те рішення, що дозволить істотно збільшити термін служби несучих покрівельних конструкцій і позбавити Ваш будинок будь-якого дискомфорту, пов'язаного з просочуванням вологи.

 

      Якщо у Вас виникли запитання, звертайтесь по додаткову консультацію до наших менеджерів або телефонуйте за номерами, наведеними  нижче. Ми будемо раді допомогти Вам! Дякуємо за довіру та Ваш вибір!


Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.