Маркування профнастилу: розкриваємо всі секрети

3379

(оновлено від 13.04.19)

 

Профільовані листи, або профнастил – сучасний будівельний матеріал, що виготовляється із металевого листа методом прокату через станки, а його профіль у розрізі має форму трапеції. Профлист є економічним і зручним в роботі матеріалом, призначеним для парканів, фасадів, огорож, покрівлі, міжповерхових перекриттів, тимчасових або постійних огороджувальних конструкцій, стінових перегородок тощо.

 

Марки профнастилу відрізняються між собою за технічними характеристиками. Так, профільовані листи в залежності від призначення випускаються з різною геометрією і висотою профілю, різною товщиною металу. Крім того, варіюється товщина і монтажна ширина профільованого листа, текстура і колір полімерного покриття. Всі ці характеристики вказують у маркуванні профнастилу за наступним логічним порядком: літера-число-число.

Так, перше буквенне позначення вказує на тип, призначення профнастилу:

 • Профнастил Н це лист профільований несучий, найміцніший, такий можна сміливо застосовувати у найскладніших умовах. Відрізняється максимальною висотою хвилі і товщиною сталі. Крім цього, тільки у листів цього типу в центрі хвилі є борозенка, що збільшує жорсткість.
 • Профнастил НС це матеріал несуче-стінового, універсального типу. Його можна назвати проміжним варіантом між простим профнастилом і такими ж листами, але вже підвищеної жорсткості. Листи НС можна використовувати практично для будь-яких призначень і конструкцій, при цьому коштують вони дешевше. Ними обшивають покрівлю, стіни, з них роблять навіси і ворота, їх навіть застосовують як опалубку для монолітного перекриття.
 • Профнастил С  підходить лише в якості стінового матеріалу  висота його хвиль невелика, тому і жорсткість листів мінімальна.

Число, наступне за літерами, показник висоти профілю в міліметрах. Третя цифра вказується не завжди, але означає товщину металу. Якщо у маркуванні і далі зазначено числа, вони означають загальну ширину та довжину листа.

Чим більшими є товщина листа і висота профілю, тим більшою жорсткістю володіє лист і тим вище його несуча здатність. Тому в якості легких стінових перегородок і огорожі використовується профільований лист С з невеликою висотою профілю. При влаштуванні покрівлі висота гофра підбирається в залежності від розрахункової снігового і вітрового навантаження (чим більше передбачуване навантаження, тим вищим має бути профіль). Крім того, слід враховувати кут ската: профнастил монтують на похилі дахи (кут нахилу від 12), причому чим менший кут, тим вищою має бути висота профілю.

 

Ми виготовляємо листи як універсального призначення, так і несучого або фасадного (стінового). А саме, НС-14 (9-ти, 10-ти або 12-ти хвиль), НС-20, НС-35, С-07, С-08. При цьому товщину металу обираєш ти.

Обираючи профнастил нашого виробництва в інтернет-магазині, зверни увагу, що НС-14 (9-ти, 10-ти та 12-ти хвиль) і НС-20 можливі до виготовлення в обох варіантах — як вужчою, так і ширшою «шляпкою» трапеції назовні (з лицьової сторони). А також до замовлення доступні позиції профнастилу без плівки (б/п у назві товару), що частково знижує витрати на його придбання.

 

Переваги профнастилу виробництва ASTRA company:

 • оптимальне співвідношення ціна/якість, що дозволяє будувати вигідно сьогодні і заощаджувати кошти для покупок завтра;
 • швидке оброблення замовлення — виробництво займає до 2 діб;
 • стійкість до впливу зовнішньої середи, механічного впливу тощо;
 • незначна вага, зручність транспортування та легкий монтаж, що дозволяють моделювати стіни, дах, огорожу будь-якої форми і рівня складності без необхідності застосування додаткових професійних інструментів;
 • міцність, завдяки чому профнастил гарно витримує навантаження;
 • широкий вибір форм профілю та кольорової гамми – як самих листів, так і супутніх матеріалів;
 • надійність і тривалий термін експлуатації – ми даємо гарантію на продукцію, що діє при умові дотримання визначених правил використання;
 • естетичність – широка палітра кольорів дозволяє витримати споруду в одному стилі;
 • екологічна та пожежна безпека.

 

Придбати профнастил необхідного типу легко зателефонуй менеджеру або замов онлайн! Наші фахівці завжди готові допомогти з вибором марки профнастилу і вирішенням інших питань, пов'язаних з оформленням замовлення, оплатою і доставкою матеріалів до вашого міста, адже ми працюємо по всій Україні.


Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.