Щось про пароізоляцію

1242

Щось про пароізоляцію

 

      У процесі експлуатації будь-якої будівлі з’являється конденсат, здатний завдати значної шкоди будинку, адже може зруйнувати дерев'яні конструкції, погіршити теплоізоляційні можливості матеріалів, викликати процеси гниття, спричинити появу плісняви й моху. Саме тому ще на етапі планування будівництва важливо потурбуватися про пароізоляцію будинку, обравши відповідний матеріал з огляду на характер будівлі, кліматичний пояс, фінансові можливості та наявність додаткових характеристик.

      Паробар’єр — підпокрівельна плівка, що захищає теплоізоляцію зсередини приміщення від проникнення пари і утворення конденсату. Зазвичай, конденсат утворюється з причини різких перепадів температур або через появу мікротріщин у покрівлі, через які просочується волога. Найчастіше руйнівні процеси виникають на важко помітних ділянках під дахом. І саме для того, аби звести нанівець подібний вплив, виконують пароізоляцію, яку зазвичай встановлюють у таких конструкціях:

 • скатна покрівля з утепленням при облаштуванні теплих мансард і горищ з покрівлею, вкритою металочерепицею, профнастилом, цементно-піщаною, керамічною і бітумною черепицею, єврошифером та іншими матеріалами;
 • суміщені покриття в конструкціях без вентиляції — перекриття холодних горищ;
 • каркасні конструкції — швидкомонтовані будинки з металевим або дерев’яним каркасом;
 • деякі види підлог;
 • під оздоблювальні панелі (типу гіпсокартону, пластику, інших панелей).

      При технологічно правильному облаштуванні покрівлі, гідроізоляція виконує функцію бар'єру для вологи між покрівельним покриттям і самою конструкцією. Існують різні плівки для різних сфер застосування: паробар'єр армований і неармований, з дзеркальним напиленням, яке повинно довше зберігати тепло, або без нього.

      Наразі у ASTRA company Ви можете придбати паробар'єр армований, фольгований і супердифузійну мембрану. Відмітимо переваги паробар'єру, представленого у нас в асортименті:

 • висока міцність на розрив;
 • витримує високі навантаження;
 • можливий монтаж при низьких температурах;
 • володіє хімічною стійкістю;
 • доступна ціна;
 • непроникність водяної пари і води;
 • запобігання зволоженню теплоізоляції покрівлі;
 • еластичність і зручність при монтажі.
      Укладати паробар'єр можна як уздовж, так і поперек ізоляційного матеріалу. Принципове значення має лише зовнішній вигляд кінцевої конструкції. Сторона, якою необхідно укладати мембрану, звичайно позначається на самій плівці. У той же час, якщо використовується чотиришарова плівка, то алюмінієвий шар завжди повинен направлятися зовні (від утеплювача). При цьому паробар’єр кріпиться до дерев’яних конструкцій покрівлі за допомогою будівельних скоб з натягом. Для герметизації стиків плівки паробар'єру застосовується спеціальна клейка монтажна стрічка К-2 або АЛ-1.

      При цьому у проведенні монтажних робіт важливо пам'ятати про деякі нюанси:

 • для кріплення паробар'єру до дерев'яних конструкцій необхідно використовувати оцинковані цвяхи з широким капелюшком або будівельний степлер;
 • між паробар'єром і термоізоляцією має бути вільний простір для вентиляції шириною 2-4 см;
 • монтаж паробар'єру потрібно виконувати внахльост, щоб перекривати сусідній шар на відстань близько 10 см від краю (можна відміряти по спеціальній смузі на самій плівці);
 • для герметизації стиків використовується спеціальна клейка монтажна стрічка;
 • матеріал мембрани потрібно ретельно перевірити по всій поверхні на предмет наявності пошкоджень і дефектів, які виправляють за допомогою вищезгаданої двосторонньої клейкої стрічки;
 • якщо це дозволяє конструкція, то поверх мембраною стрічки доцільно прибити дерев'яні бруса або спеціальне решетування з дерева, а зазор, що утворюється, — використовувати для прокладки різних комунікацій.

      У наш час паробар'єр широко застосовується не лише для ізоляції покрівлі, але і при укладенні підлоги, утепленні стін тощо, адже істотно подовжує термін експлуатації споруди. Тому цілком логічним є широкий вибір паробар'єру. Так, найбільш популярними видами є:

 1. Поліетиленова плівка є досить поширеною і доступною в ціні. Буває 3 типів: перфорована (використовують переважно для гідроізоляції), не перфорована (для пароізоляції) і з відбиваючим алюмінієвим шаром (для приміщень з високим рівнем вологості і температури — кухонь, бань, саун). Основний недолік — вона досить легко рветься, що вимагає особливої ​​акуратності при монтажі. Навіть у разі використання поліетиленової плівки з армуючою сіткою її довговічність і міцність будуть не надто високими. Також при влаштуванні пароізоляції необхідно облаштовувати вентиляційний проміжок.
 2. Поліпропіленова плівка — у порівнянні з поліетиленовою має більшу міцність і вищу стійкість до різних атмосферних явищ. Раніше даний тип пароізоляційного матеріалу виготовлявся виключно з поліпропілену, але у процесі його експлуатації було виявлено, що у плівці з боку утеплювача утворювався конденсат, який порушував температурно-вологісний баланс і провокував швидкий знос утеплювача. Сьогодні на поліпропіленові армовані плівки накочують спеціальний шар, що складається з волокна віскози упереміш з целюлозою. Він добре вбирає і утримує великі обсяги вологи, не дозволяючи утворюватися краплям. Такі плівки розміщуються вниз антиконденсатним шаром, а між утеплювачем і поліпропіленовою плівкою облаштовується вентиляційний проміжок.
 3. Дифузійні мембрани один із найбільш якісних і дорогих пароізоляційних матеріалів, коефіцієнт паропроникності якого є дуже високим і досягається завдяки мікроструктурі матеріалу, яка являє собою нетканий матеріал, виготовлений зі штучних волокон. «Дихаючі» мембрани призначені для захисту будівлі від вологи і контролю її рівня завдяки можливості пропускати повітря з одного чи двох боків. Відповідно, виділяють одно- і двосторонні мембрани: при укладанні одностороннього полотна доводиться стежити, яким боком матеріал буде звернений до утеплювача. Пароізоляція буває також одно-, дво- чи багатошаровою: перші два типи завдяки спеціальному антиконденсатному шару здатні накопичувати вологу, а потім поступово її випаровувати. Серед багатошарових дифузних мембран є і так звані інтелектуальні, що поєднують якості тепло-, гідро- і пароізоляції та можуть самостійно регулювати парообмін, виходячи з температурного режиму і рівня вологи в приміщенні. Беззаперечною перевагою дифузних мембран є відсутність між теплоізоляцією і мембраною вентиляційного зазору, що в рази підсилює пароізоляцію. Чи не єдиний недолік мембран — висока ціна, який, однак, нівелюється її перевагами.

 

      Що обрати — вирішувати Вам! Ми ж можемо запропонувати Вам різні позиції залежно від побажань і фінансових можливостей. Якщо у Вас виникли запитання, звертайтесь по додаткову консультацію до наших менеджерів або телефонуйте за номерами, наведеними  нижче. Ми будемо раді допомогти Вам! Дякуємо за довіру та Ваш вибір!


Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.