Склосітка штукатурна: "кому? зачем?"

1352


Сітка штукатурна — скловолоконна сітка з високими механічними властивостями і стійкістю до хімічних впливів за рахунок лугостійкого розчину, яким вона оброблена.

Сітка штукатурна зі скловолокна є полотном, згорнутим в рулон шириною близько 1 м і довжиною до 50 м, вироблений зі скловолокна, яке просякнуте лугостійким розчином. Штукатурна сітка може випускатися з різним розміром комірок і різної щільності матеріалу в залежності від напрямку використання. Найбільш поширені варіанти сітки з розміром осередків 2х2 мм або 5х5 мм і щільністю 60-160 г/м2.

 

Склосітка штукатурна — чудова альтернатива металевої зварної сітки: вона є більш легкою, не піддається корозії, з нею дуже легко і просто працювати. Виготовляється штукатурна сітка зі склотканини шляхом переплетення на спеціальних верстатах волокон з алюмоборсилікатного скла. Після цього отриманий продукт обробляється полімерними сумішами з метою підвищення захисту від лужного середовища і поліпшення стійкості до розриву, розтягування і усадки.

 

Сітка скловолоконна 160 г/м2 застосовується:

 • для армування поверхні при проведенні фасадних штукатурних робіт;
 • в якості захисту поверхні від утворення і розповзання тріщин;
 • при армуванні місць примикання дверних і віконних коробок до стін;
 • для системи гідроізоляції будівель;
 • для системи зовнішнього утеплення будівель і споруд;
 • для зміцнення захисно-декоративного покриття в системах зовнішнього фасадного утеплення;
 • при армуванні наливних підлог.

 

Основне призначення склосітки — армування і зміцнення поверхні стін, стель та інших будівельних конструкцій при проведенні штукатурних і шпаклювальних робіт, при підготовці під обробку декоративними штукатурками, при обробці теплоізоляційних плит з пінопласту, пінополістиролу і мінеральної вати, при армуванні поверхні теплих підлог. Завдяки штукатурній сітці конструкція стає більш міцною і стійкою до навантажень, перепадів температури, механічних впливів.

 

Щоб купити якісну фасадну склосітку, при її виборі слід звернути увагу на наступні характеристики:
 • щільність сітки: лише сітки з щільністю 160 г/м2 надійно армують штукатурний шар. Перевірити достовірність даного показника у конкретного виробника можливо, зіставивши вагу рулону сітки з поверхневою щільністю. Наприклад, у рулоні стандартного розкрою 50 м2, вага 1 м2 — 160 г, тоді вага рулону повинен скласти 50х0,16 = 8 кг;
 • стійкість до розтягування: параметр можна проконтролювати самостійно, якщо зажати шматочок сітки в кулаці, а потім розтиснути його — якісна сітка повністю встановити свою первісну форму;
 • міцність на розрив: визначається міцністю нитки основи. Нормативне значення в нормальному вихідному стані — не менше за 1750 Н / 50 мм;
 • лугостійкість: штукатурні суміші мають лужне середовище, яке знижує міцність склосітки. Тому неякісна фасадна сітка зі скловолокна, що не є лугостійкою, після одного-двох років експлуатації фасаду або перестає виконувати свої армуючі функції, або взагалі повністю розчиняється в ньому. У результаті — тріщини на фасаді, відшарування штукатурки, а іноді і повне її обвалення.

 

Сітка накладається на свіжонанесений шпаклювальний матеріал і злегка втоплюється в його поверхню. Після схоплювання шпаклівки виходить міцна і жорстка поверхня, яка потребує додаткової фінішної шпаклівки.

Перед оштукатурюванням сітку необхідно розгорнути з рулону, потім виміряти висоту стіни від покрівлі і до ґрунту). Після цього необхідно розгорнуте сітчасте полотно нарізати на окремі шматки за допомогою спеціальних ножиць для металу. Стіна перед нанесенням штукатурки обов'язково повинна бути проґрунтована. Коли шматки сітки будуть підготовлені, необхідно прикріпити їх до поверхні стіни за допомогою будівельних цвяхів або шурупів. Полотна сітки в місцях стиків повинні розташовуватися внахлест у 10 см. Після закріплення сітки необхідно підготувати штукатурний розчин.

Для того, щоб він згодом не покрився пліснявою, потрібно в нього під час приготування додати в даний розчин антисептик. Однак в більшості випадків штукатурка має в своєму складі такі антисептичні засоби.

Найперший шар штукатурки наноситься на поверхню стіни за допомогою спеціального шпателя у вигляді лопатки, а потім вже розрівняти всю цю масу по всій поверхні стіни спеціальним правилом. Після цього суміш повинна трохи просохнути і потім можна приступити до нанесення другого шару штукатурки. Другий шар штукатурки повинен бути трохи тонше, ніж перший і тому його вже можна розрівняти звичайним будівельним шпателем. Штукатурка по сітці передбачає повне приховування сітки, тому, якщо перші два шари штукатурного розчину сітку не приховали — має сенс нанести також і третій шар штукатурки. Іноді буває і так, що штукатурка лягає на поверхню стіни нерівно. Тоді необхідно дати розчину просохнути, а після цього згладити нерівності будівельної шпаклівкою і після зачистити стіни наждачним папером. Після цього штукатурку можна пофарбувати або ж облицьовувати відповідним будівельним матеріалом.

 

 

Придбати штукатурну склосітку можна в нашому виставковому залі в м. Полтава за адресою вул. Ковпака, 57А чи замовити з доставкою у наших менеджерів, які також нададуть додаткову консультацію з питань. Чекаємо на тебе!


Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.