Поговоримо про... бікроеласт?

703

 

Бікроеласт належить до модифікованих бітумних покрівельних та гідроізоляційних матеріалів останнього покоління, що орієнтовані на тривалу експлуатацію (більше 10 років) і використовуються для облаштування покрівельного пирога будівель і споруд з незначним ухилом або проведення гідроізоляції будівельних конструкцій.

Технічні характеристики бікроеласту зумовлені особливостями виготовлення матеріалу шляхом двостороннього нанесення на скловолокнисту чи поліефірну основу захисних шарів. Так, у якості основи зазвичай використовують склотканину, поліестер або склохолст. Поверх основи наноситься бітумна в’яжуча, що складається з бітуму, наповнювача і технологічних добавок, а поверх цього — захисна полімерна плівка чи посипка — грубо- (сланець або асбогаль) або дрібнозерниста (пісок). Захисним шаром виступає висококласний модифікований бітумний склад, наділений в'яжучими властивостями. Цей в'язкий компонент збагачується технологічними добавками, які суттєво покращують характеристики матеріалу. Зазначені властивості дозволяють матеріалу добре гнутися при температурі від -10° С до +85° С, а отже, використовувати його можна у всіх кліматичних зон.

Рулони необхідно зберігати у вертикальному положенні в один ряд, запобігаючи потраплянню прямих сонячних променів та далеко від нагрівальних і освітлювальних приладів.

Різновиди бікроеласту

Оскільки і основа, і захисний шар ізоляційного полотна можуть містити різні компоненти, розрізняють і окремі види бікроеласту. Тому кожен шар відповідно до наявних у ньому компонент маркується за допомогою абревіатур:

 1. Перша літера – основа, з якої виготовлений матеріал:
  • Т — склотканина;
  • Е — поліестер;
  • Х — склохолст;
 2. Друга літера – позначення верхнього захисного шару пароізоляції:
  • К — грубозерниста посипка,
  • П — полімерна плівка;
 3. Третя літера – позначає нижній захисний шар, де П – поліетиленова плівка;
 4. Цифрові позначення – вага 1 м2 матеріалу.

Розглянемо в загальному кожен тип бікроеласту:

 1. З полімерною плівкою з обох сторін полотна, що використовується в якості пароізоляції та нижнього шару покрівлі:
  • ЕПП — тип бікроеласту на основі поліестеру з захистом із полімерної плівки. Вирізняється еластичністю і хорошими гідроізоляційними властивостями. Його можна наплавляти під будь-яким ухилом, тому даний різновид бікроеласту застосовують при створенні вертикальної гідроізоляції;
  • ТПП — міцний матеріал, що виготовляється зі склотканини, вкритої з обох сторін полімерною плівкою. Його часто застосовують в якості підкладкової основи та гідроізоляції фундаментів, басейнів, мостів;
  • ХПП — різновид бікроеласту на основі скловолокна. Використовується для нижнього шару покрівельного пирога. Як захист використовується полімерна плівка;
 2. З грубозернистим посипанням з лицьового боку і полімерною плівкою з внутрішньої сторони полотна, що застосовується для облаштування верхнього шару покрівлі (з малим ухилом):
   
  • ЕКП — матеріал на основі поліестеру, на який наноситься захист у вигляді грубозернистої посипки та полімерної плівки. Застосовується для облаштування верхнього шару покрівлі і дозволяє отримати високу якість покриття за досить помірною ціною;
  • ТКП — зроблений на основі склотканини, яка дозволяє застосовувати матеріал на покрівлях, що піддаються навантаженням. При цьому грубозернисте посипання захищає матеріал від впливу сонячних променів;
  • ХКП — виготовляється зі скловолокна, вкритого грубозернистим посипанням і полімерною плівкою. Це матеріал економ-класу, його застосовують для облаштування верхнього шару покрівлі з невеликим кутом схилу (до 10°). Попри невелику ціну, вирізняється довговічністю і дозволяє отримати високу якість покриття за досить помірною ціною.

 

Технічні характеристики бікроеласту

Переваги та особливості застосування

Бікроеласт використовують у будівництві для покрівельних робіт, які спрямовані на гідроізоляцію і пароізоляцію будівель. Оскільки міцне полотно забезпечує захист від води і стійкість до біологічних впливів, матеріал також використовують для покриття водопровідних труб, стін і підлоги в підвалах. За його допомогою облаштовують покрівлі, проводять гідроізоляцію наземних, підземних конструкцій.

Головні переваги бікроеласту:

 • стійкий до ультрафіолету і вологи;
 • не тріскається в мороз;
 • не плавиться під сонцем;
 • не гниє;
 • паро- і водонепроникний;
 • простий в роботі, легко стелиться;
 • має довгий термін експлуатації.

Як радять професіонали, розмір напуску не варто робити менше 10 см. Якість бікроеласту під час монтажу проявляється в тому, наскільки він тугоплавкий і, відповідно, наскільки швидко можна розігріти його паяльником.

Придбати бікроеласт можна будь-яким зручним способом — онлайн у вікні чату, по телефону або у виставковій залі за адресою м. Полтава, вул. Ковпака, 57А. Тим паче, доставку ми здійснюємо по всім областям України.

 

Монтаж бікроеласту своїми руками

З полотном легко працювати, а тому монтаж займає небагато часу. Укладання бікроеласту здійснюється за допомогою наплавлення із застосуванням пропанового паяльника, підключеного до балону з редуктором. Пропан повинен розплавити захисну плівку і бітумне в'яжуче, а сам рулон при цьому слід розкочувати паралельно до поверхні покрівлі. Тому для наплавлення застосовують паяльну лампу або технічний фен. Важливо також чітко дотримуватися бічного нахльостування близько 8 см і торцевого — не менше 15 см.

Оскільки матеріал пожежонебезпечний, будівельники при роботі з ним повинні дотримуватися правил пожежної безпеки.Можливо також укладати бікроеласт і без застосування відкритого вогню, але для цього потрібно скористатися спеціальними мастиками.

Розглянемо поетапну технологію diy монтажу бікроеласту:

1. Підготовка поверхні

Спершу потрібно прибрати сміття із поверхні, потім — закрити всі тріщини і вибоїни. При цьому для глибоких і серйозних пошкоджень рекомендуємо використовувати бітумну мастику. Зверни увагу: важливо дочекатися, поки поверхня повністю висохне.

2. Праймерування

На висушену підготовлену поверхню валиком рівномірно наносимо бітумний праймер. У разі необхідності замість бітумного праймеру можна застосувати розведений бітум. А в якості розчинника для нього — бензин або вайт-спірит з розрахунку 1 частина бітуму на 3 частини розчинника.

3. Розрахунок матеріалу

Після висихання ґрунтовки необхідно розкласти матеріал по поверхні, щоб визначити необхідну кількість і розкроїти його на частини за допомогою покрівельного ножа. Потім слід знову згорнути матеріал у рулони.

4. Наплавлення підкладки

На цьому етапі необхідно розпалити газовий або соляровий паяльник. Потім — обережно розігріти поверхню і матеріал. Причому робити це необхідно паралельно, одночасно. Далі, у міру розігріву, слід розгортати розм'якшений матеріал по розігрітій поверхні. Обов'язково візьми до уваги, що матеріали з основою зі скловолокна призначені лише для поверхонь з ухилом до 10 °. В інших випадках застосовують бітумні матеріали на основі зі склотканини та поліестеру.

5. Наплавлення верхнього шару

Після закінчення укладання всього матеріалу можна перейти до укладання верхнього шару. Наплавлення покрівельного шару виконується аналогічно до підкладкового. Водночас нахльостування слід робити у місцях без мінеральної крихти. Для цього у бікроеласту є спеціальна кромка. Матеріали з мінеральної крихтою чудово захищають покрівельну конструкцію від атмосферних опадів і сонячних променів, в яких міститься шкідливий для бітуму ультрафіолет.

6. Перевірка швів

Гідроізоляція покрівлі буде максимально близькою до абсолютної у тому випадку, якщо після укладання кожного з шарів перевіряти всі шви на герметичність. Якщо така перевірка не проводилася, слід прогріти паяльником шви ще раз і, коли вони розігріються, максимально притиснути їх. Для цього ідеально підійдуть або притискний валик, або кельма.

 

Висновки

Бікроеласт являє собою гідроізоляційне полотно, що складається з міцної негниючої основи, на яку з двох сторін наноситься бітумне в'яжуче зі спеціальними добавками. Основне призначення матеріалу – гідроізоляція та пароізоляція покрівель.
Характеризується міцністю, теплостійкістю, вологонепроникністю, стійкістю до дії ультрафіолету, легко наплавляється під час монтажу і не злипається при зберіганні.
Бікроеласт вільно гнеться при температурах до -10° С і володіє теплостійкістю до +85° С. Тому, як зазначає виробник, матеріал може використовуватися у всіх кліматичних зонах (відповідно до СНіП 23-01-99). Бікроеласт подіялють на типи, що мають відповідне маркування за компонентами основи та захисних шарів.


Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про помилку.